APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
F: +90 212 334 29 90
A: Kocatepe Mah. Cumhuriyet Cad. Çınar Apt. No:25/3, 34437, Elmadağ, Beyoğlu, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles

28.08.2020

 

APG AIRLINES (275) – COVID -19 POLİTİKASI HAKKINDA GÜNCELLEME

PAYLAŞ
Facebook Twitter More...
 

En son güncelleme :25 Ağustos 2020

Bu prosedür, daha önce GP-275 stoğunda kesilen tüm biletler için geçerli olan kuralları geçersiz kılar ve yalnızca BSP için geçerlidir.

31 Mart 2020 tarihine kadar GP-275 stoğuna düzenlenmiş biletler için:

- İptal edilen uçuşlar: GP-275 stoğuna düzenlenmiş bilet üzerinden planlanan uçuşlardan biri, uçuşu gerçekleştirecek havayolu şirketitarafından ;3 saatten daha uzun bir uçuş değişikliği varsa:

31 Ağustos 2021 tarihinden önceki bir seyahat tarihi için ücretsiz (ADC tahsil edilecek) tarihi değiştirebilirsiniz.

Satışlar henüz açık değilse veya yolcunuzun yeni tarihler hakkında düşünmesi için zamana ihtiyacı varsa; PNR'ınızın aktif kalması için retention line eklemeniz gerekmektedir ve bileti yeniden düzenleme işlemi 31 Aralık 2020 tarihinden önce yapılmalıdır. (seyahat tarihi daha sonra olabilir).

-BSP link üzerinden fulliade talep edebilirsiniz. İptal edilen uçuşun gözüktüğü PNR geçmişini eklemeyi lütfen unutmayın.Refund Application’lara, iptal olan uçuşun geçmişi eklenmediği takdirde başvuru kabul edilmeyecektir ve tekrardan PNR geçmişi eklenerek başvurmaları istenecektir. İade işlemlerigelecek haftalarda gerçekleşecektir.

- Gerçekleşen uçuşlar:Yolcunuz uçuşunu iptal etmek ister veya uçuşunun gerçekleştireceği ülkeye girmesi, uyruğu veya durumu nedeniyle engelse ;

- Bir defaya mahsus olmak üzere 31 Ağustos 2021 tarihinden önceki bir seyahat tarihi için ücretsiz (cezasız ancak ADC tahsil etmek kaydıyla) tarihi değiştirebilirsiniz.

Uçuşlar satışa henüz açık değilse veya yolcunuzun yeni tarihler hakkında düşünmesi için zamana ihtiyacı varsa; PNR'ınıza aktif kalması için retention line eklemeniz gerekmektedir. Biletin yeniden düzenlemesi 31 Aralık 2020 tarihinden önce yapılmalıdır. (seyahat tarihi daha sonra olabilir). İkinci bir değişiklik ve no- show durumlarında ücret kuralları geçerli olacaktır.

- Veyabileti uçuşu gerçekleştiren havayolunun ücret kurallarına göre, iadesini BSP link aracılığıyla talep edebilirsiniz. BSP link üzerinden yapılan iade taleplerinde, isteğe bağlı iade olduğunu lütfen belirtiniz. Bu durumda ücret kuralları geçerli olacaktır.

- 1 Nisan 2020 ile 30 Eylül 2020 tarihleri arası GP-275stoğuna düzenlenmiş biletleriçin:

- İptal edilen uçuşlar: GP-275 stoğuna düzenlenmiş bilet üzerinden planlanan uçuşlardan biri, uçuşu gerçekleştirecek havayolu şirketitarafından iptal edilmiş veya 3 saatten daha uzun bir uçuş değişikliği varsa:

- Biletin geçerlilik üresi içinde kalmak veADC tahsil etmek kaydıyla ücretsiz tarih değişikliği yapılabilir.

- Uçuşlar satışa henüz açık değilse veya yolcunuzun yeni tarihler hakkında düşünmesi için zamana ihtiyacı varsa, PNR'ınıza aktif kalması için retention line eklemeniz gerekmektedir.

- BSP link üzerinden fulliade talep edebilirsiniz. İptal edilen uçuşun gözüktüğü PNR geçmişini eklemeyi lütfen unutmayın.Refund Application’lara, iptal olan uçuşun geçmişi eklenmediği takdirde başvuru kabul edilmeyecek ve tekrardan PNR geçmişi eklenerek başvurmaları istenecektir. İade işlemlerigelecek haftalarda gerçekleşecektir.

Gerçekleşen Uçuşlar :

- Uçuştan önceki ilk tarih değişikliği ücretsiz kabul edilmektedir. (ceza ve ADC almak kaydıyla). İkinci değişiklik ve no-show söz konusu olduğunda ücret kuralları geçerlidir.

- İadeler için ücret kuralları geçerlidir.

- İade kurallarımız gereği, talepler gerektiğinde GDS’ler üzerinden de yapılabilir.

Bu prosedür, COVID19 salgınıyla ilgili gelişmelere bağlı olarak önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir.