APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
F: +90 212 334 29 90
A: Kocatepe Mah. Cumhuriyet Cad. Çınar Apt. No:25/3, 34437, Elmadağ, Beyoğlu, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles

07.01.2021

 

APG AIRLINES -COVID-19 KURALLARI

PAYLAŞ
Facebook Twitter More...
 

En son güncelleme : 23 Aralık 2020

Bu prosedür, daha önce GP-275 stoğunda kesilen tüm biletler için geçerli olan kuralları geçersiz kılar ve yalnızca BSP için geçerlidir.

31 Mart 2020 tarihine kadar GP-275 stoğuna düzenlenmiş biletler için:

- İptal edilen uçuşlar: GP-275 stoğuna düzenlenmiş bilet üzerinden planlanan uçuşlardan biri, uçuşu gerçekleştirecek havayolu şirketi tarafından iptal edilmiş veya 3 saatten daha uzun bir uçuş değişikliği varsa;

  • 31 Ağustos 2021 tarihinden önceki bir seyahat tarihi için ücretsiz (ADC tahsil edilecek) tarihi değiştirebilirsiniz.Satışlar henüz açık değilse veya yolcunuzun yeni tarihler hakkında düşünmesi için zamana ihtiyacı varsa; PNR'ınızın aktif kalması için retention line eklemeniz gerekmektedir ve bileti yeniden düzenleme işlemi 31 Ocak 2021 tarihinden önce yapılmalıdır. (seyahat tarihi daha sonra olabilir).
  • BSP link üzerinden full iade talep edebilirsiniz. İptal edilen uçuşun gözüktüğü PNR geçmişini eklemeyi lütfen unutmayın. Refund Application’lara, iptal olan uçuşun geçmişi eklenmediği takdirde başvuru kabul edilmeyecektir ve tekrardan PNR geçmişi eklenerek başvurmaları istenecektir. İade işlemleri gelecek haftalarda gerçekleşecektir.

-   Gerçekleşen uçuşlar: Yolcunuz uçuşunu iptal etmek ister veya uçuşunun gerçekleştireceği ülkeye girmesi, uyruğu veya durumu nedeniyle engelse ; 

  • Bir defaya mahsus olmak üzere 31 Ağustos 2021 tarihinden önceki bir seyahat tarihi için ücretsiz (cezasız ancak ADC tahsil etmek kaydıyla) tarihi değiştirebilirsiniz.Uçuşlar satışa henüz açık değilse veya yolcunuzun yeni tarihler hakkında düşünmesi için zamana ihtiyacı varsa; PNR'ınıza aktif kalması için retention line eklemeniz gerekmektedir. Biletin yeniden düzenlemesi 31 Ocak 2021 tarihinden önce yapılmalıdır. (seyahat tarihi daha sonra olabilir). İkinci bir değişiklik ve no- show durumlarında ücret kuralları geçerli olacaktır.
  • Veya bileti uçuşu gerçekleştiren havayolunun ücret kurallarına göre, iadesini GDS aracılığıyla talep edebilirsiniz. Her zamanki iade kuralları geçerli olacaktır.

1 Nisan 2020 ile 31 Mart 2021 tarihleri arası GP-275 stoğuna düzenlenmiş biletler için:

- İptal edilen uçuşlar: GP-275 stoğuna düzenlenmiş bilet üzerinden planlanan uçuşlardan biri, uçuşu gerçekleştirecek havayolu şirketi tarafından iptal edilmiş veya 3 saatten daha uzun bir uçuş değişikliği varsa:

  • Biletin geçerlilik üresi içinde kalmak ve ADC tahsil etmek kaydıyla ücretsiz tarih değişikliği yapılabilir. Uçuşlar satışa henüz açık değilse veya yolcunuzun yeni tarihler hakkında düşünmesi için zamana ihtiyacı varsa, PNR'ınıza aktif kalması için retention line eklemeniz gerekmektedir. 

  •  BSP link üzerinden full iade talep edebilirsiniz. İptal edilen uçuşun gözüktüğü PNR geçmişini eklemeyi lütfen unutmayın. Refund Application’lara, iptal olan uçuşun geçmişi eklenmediği takdirde başvuru kabul edilmeyecek ve tekrardan PNR geçmişi eklenerek başvurmaları istenecektir. İade işlemleri gelecek haftalarda gerçekleşecektir.

Gerçekleşen Uçuşlar :

- Uçuştan önceki ilk tarih değişikliği ücretsiz kabul edilmektedir. (ceza ve ADC almak kaydıyla).

- İkinci değişiklik ve no-show söz konusu olduğunda ücret kuralları geçerlidir.

- İadeler için ücret kuralları geçerlidir.

- İade kurallarımız gereği, talepler gerektiğinde GDS’ler üzerinden de yapılabilir.

Bu prosedür, COVID19 salgınıyla ilgili gelişmelere bağlı olarak önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir.

 

Retention line proüdürü:

Bileti yeniden düzenlemek üzere PNR’ı 31 Ocak 2021 tarihine kadar aktif tutacak GDS girişleri:

 

 Sabre:

Giriş : 0OTH(carrier code)GK1(city code)31JAN- RETENTION LINE DUE COVID19

Amadeus :

Giriş: RU1AHK1PAR31JAN*COVID19/P1


Galileo :

Giriş : RT.T/31JAN*RETENTION LINE DUE COVID19

Worldspan :

Giriş : TNZZMKnMIS31JAN/AN-RETENTION LINE DUE COVID19

Apollo :

Giriş : >0TURzzBKnAMS31JAN-RETENTION LINE DUE COVID19

 

 Diğer GDS :

PNR'ınız silinecek, ancak yolcunuz seyahat tarihine karar verdiğinde bilet numarasını saklayıp, yeni bir PNR'da FOP olarak kullanılacaktır. (yeniden düzenleme için son tarih 31Ocak 2021).