APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
F: +90 212 334 29 90
A: Kocatepe Mah. Cumhuriyet Cad. Çınar Apt. No:25/3, 34437, Elmadağ, Beyoğlu, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles

21.05.2020

 

APG, seyahat acentelerine NDC PLATFORM'unu sunmaya hazır !

PAYLAŞ
Facebook Twitter More...
 

APG tarafından oluşturulan seyahat acentelerine yönelik tamamen NDC tabanlı çevrimiçi havayolu rezervasyon sistemi APG Platform'a, seyahat acentelerine rezervasyon yönetimi için daha kullanıcı dostu bir portal sağlayacak olan sisteme yeni bir ürüm hazırlandı. APG, yeniden uçuşların normal bir şekilde başlayıp rezervasyonların normal düzenine girmesi ile güncellemeyi başlatmayı planlıyor.

APG Platformu, NDC bağlantısı aracılığıyla American Airlines ve daha yakın zamanda Türkiye'nin düşük maliyetli havayolu Pegasus dahil olmak üzere artan sayıda havayolu ile çalışmaktadır.

Ticaretten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Thibault Lenoir, "mevcut durum göz önüne alındığında, APG Platformundaki havayollarından giderek daha fazla ilgi görüyoruz, çünkü havayoluna neredeyse sıfır maliyetle yeni bir dağıtım modeli sunuyor ve havayollarının seyahat acentelerine dinamik fiyatlandırmanın yanı sıra zengin içerik ve yardımcı hizmetleri de uçuşlarla birlikte sunma fırsatı veriyoruz " dedi.

Lenoir, "Daha fazla havayolunun NDC sertifikalı hale geldiğini görmek de iyi ve bu havayollarından herhangi biri bir NDC API aracılığıyla APG Platformuna bağlanabilir. NDC sertifikalı büyük havayollarının çoğunun NDC bağlantıları üzerinden en büyük seyahat acentelerine doğrudan bağlandığını görüyoruz. APG Platformu, bu havayollarının diğer seyahat acenteleriyle NDC bağlantısından yararlanmasına yardımcı olmaya odaklanıyor. " diye sözlerine devam etti.

APG Platformunun arkasındaki BT ekibi, şu anda salgın sebebiyle doğan iş aksamalarından faydalanarak diğer havayollarının uygulamaları üzerinde çalışıyor ve APG, önümüzdeki haftalarda platformda çevrimiçi olacak yeni havayolları hakkında duyurular yapmayı umuyor.

Bu yaz APG, seyahat acentelerine APG Platformunun ilk kez uygulandığı masaüstü çevrimiçi portalına alternatif olarak doğrudan API aracılığıyla Platforma bağlanma seçeneğini sunmayı planlıyor.