APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
F: +90 212 334 29 90
A: Kocatepe Mah. Cumhuriyet Cad. Çınar Apt. No:25/3, 34437, Elmadağ, Beyoğlu, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles

22.10.2020

 

Kenya Havayolları güncellenen uçuş kuralları...

PAYLAŞ
Facebook Twitter More...

TN Numarası: 027-10-2020

Yayınlanma Tarihi : 08 Ekim 2020

Kenya Havayolları güncellenen uçuş kuralları

KQ, biletleme opsiyonu (TTL) ekleme ve biletleme süresi dolmuş rezervasyonları iptal etmek için kullanılan otomatik robot sisteminde, geçici bir zorluk yaşıyor. No Show sayılarını azaltmak ve rezervasyonların geçerliliğe sahip olduğundan emin olmak için, tüm satış ofislerimize ve ortaklarımıza, güncellenen uçuş kurallarına bağlı olarak opsiyon  (TTL) takibini zamanında yapmaları gerektiğini  hatırlatmak ve vurgulamak isteriz.

  1. Biletlenmemiş veya opsiyon süresi olmayan rezervasyonlar

Bunlar için, KQ’nun aşağıdaki opsiyon ( TTL ) talimatları uygulanmalıdır.  Satış ekipleri, seyahat acentelerine opsiyon sürelerine uymalarını ve buna uygun olmayan rezervasyonları iptal etmelerini tavsiye etmektedir.

  1. Biletli yolcular için uçuş onaylama(RR) işlemi

Uçuşlarımızdaki yüksek No Show oranları sebebiyle, satış ekiplerine, daha önce iletilen kurallar çerçevesinde, iç hat uçuşlarda-kalkıştan 2 gün önce; bölgesel uçuşlarda-kalkıştan 5 gün önce ve dış hatlarda-kalkıştan 7 gün önce olmak üzere, uçuş onayı almak için yolcuları ile iletişime geçmeleri gerektiğini hatırlatırız.

  1. Uçuş aksaklıklarına gelen mesajlar

Tüm ofisler ve seyahat acenteleri uçuş aksaklıkları konusunda gelen mesajları günlük olarak işleme almalıdırlar. Bu işlem, yolcularımıza ve siz, seyahat ortaklarımıza daha az sıkıntı yaşatacak olmakla birlikte, uçuş parkurlarıyla eşleşmeyen birçok bilete işlem yapılmasını sağlamakta, daha fazla No Show yapılmasını önlemektedir.Bileti düzenleyen ofis, yolcunun zarar görmesi durumunda sorumlu tutulmaktadır.No Show nedeni, havayolunun uçuş aksaklığı olmamalıdır.

  1. Biletsiz rezervasyonlar için, KQ biletleme opsiyonu (TTL) kuralları aşağıdaki şemaya göre uygulanır.

Not:

Yolculara sunulan opsiyon tarihleri değiştirilmemelidir. Bu kuralların ihlal edildiği durumlarda havayolu tarafından yaptırımlar uygulanacaktır.
Sorularınız için Revenue.Integrity@kenya-airways.com

Saygılarımızla,
APG Havacılık ve Turizm A.Ş.