APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
F: +90 212 334 29 90
A: Gümüşsuyu Mah. Mete Cad. Ataman Apt. No: 18/3 Taksim, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles
 

Vietnam Airlines Havalimanı Önlemleri

05.07.2021
PAYLAŞ
Facebook Twitter More...
 

Kalkış Havaalanında

Vietnam Havayolları, yolcularımızın ve personelimizin güvenliğini sağlamak ve güvenli operasyonları ürdürmek için gerekli tüm önlemleri almaktadır.Anlayışınızı rica eder, aşağıdaki seyahat ipuçlarını paylaşmak isteriz.

Vietnam Sivil Havacılık Kurumu'na göre, uçuştan önce vücut ısısı ölçümlerinin yapılması gerekiyor.

Çıkış yapan yolcular termal taramaya tabi tutulmalıdır.

Ateşiniz 37, 5 °C v eya daha yüksekse veya ateş, inatçı ökürük, kusma, nefes almada zorluk, diğer grip benzeri semptomlar gibi COVID-19 ile uyumlu semptomlar gösteriyorsa, uçağa kabul edilmeyebilirsiniz.

Temizlik ve Dezenfeksiyon

Havaalanı tesisleri:

Tüm yolcuların optimal sağlık ve güvenlik koşullarında seyahat etmesini sağlamak için temizlik ve sanitasyon önlemleri uyguluyoruz. Kullanılan tüm maddeler Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

- Tüm tezgahlarımızın ve self servis kiosklarımızın düzenli olarak dezenfekte edilmesi.

- Uçuş öncesi alana sağlık ve güvenlik açısından dezenfektan halılar serilir.

- Uçağa binişte kullanılan tüm tesisler ve özellikle tırabzan gibi sık dokunulan yüzeyler sık sık temizlenip dezenfekte edilir.

Uçak:

Tüm uçaklar, kalkıştan önce dezenfekte edici maddelerle iyice temizlenir. Temizlik ve dezenfeksiyon tüm iç mekanda, özellikle baş üstü çöp kutuları, dolaplar, koltuklar (tepsi masaları, kolçaklar, yolcu kontrol üniteleri ve dekoratif paneller), tuvalet vb. gibi sık dokunulan yüzeylerde dikkate alınır.

Eurocare - temizlik ve dezenfeksiyon maddeleri, WHO ve uçak üreticisi tarafından uçakta kullanım için onaylanmıştır. Bu dezenfektanın uygulanmasının insan sağlığına herhangi bir zararı olmayacaktır.

Dezenfeksiyon uygulaması her gün gerçekleştirilir. Tüm filoya, yüksek riskli bölgelerden gelen uçaklardan sonra veya düşük riskli dönemlerdeki günlük operasyonlardan sonra gece boyunca beklemeye bırakılan dezenfektanlar püskürtülür.

Kişisel Koruyucu Ekipman

Vietnam Havayolları, tüm personelimize öncelikli risk seviyelerini uyarlayarak gerekli KKD'yi sağlar ve uygun kullanımı konusunda eğitim almalarını sağlar.

Yüksek risk düzeyine sahip uçuşlarda, Vietnam Havayolları tüm mürettebat üyelerine ve yolculara KKD sağlar.

Saygılarımızla,

APG Turkey