APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
F: +90 212 334 29 90
A: Kocatepe Mah. Cumhuriyet Cad. Çınar Apt. No:25/3, 34437, Elmadağ, Beyoğlu, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles

03.09.2021

 

Vietnam Havayolları, IATA Travel Pass Denemesi Başladı

PAYLAŞ
Facebook Twitter More...
 

Hanoi 9 Temmuz 2021 - Vietnam Havayolları, 15 Temmuz ve 23 Temmuz 2021 tarihlerinde Narita Havalimanı’ndan (Tokyo, Japonya) Da Nang’a VN301 numaralı iki uçuşta IATA Travel Pass denemesini resmi olarak uyguladı. Bu adım, anlaşmayı somutlaştırmak için atıldı. Mayıs ayında Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) ile Vietnam Havayolları arasında imzalandı.

Yolcuların 18 yaş ve üzeri olması, IATA laboratuvar kaydına uygun bir klinikten negatif Covid-19 sonucu alması gerekir. Katılmak isteyen yolcular hareket tarihinden en az 3 gün önce Vietnam Havayolları web sitesinde kayıt yaptırabilir, IATA Travel Pass uygulamasını cep telefonlarına indirebilir, dijital pasaportlarını oluşturabilir ve uçuş bilgilerini girebilir.

Deneme sırasında yolcular, varış ülkesindeki yetkililerin talebi üzerine basılı test sonuçlarını sunmak zorunda kalacaklardır. Uygulamanın yolcular için kullanımını kolaylaştırmak amacı ile, Vietnam Havayolları talimatları bu link üzerinde vermiştir: https://www.vietnamairlines.com/vn/en/plan-book/experience/iata-travel-pass

Test sürecinin son adımında, müşteri deneyimini iyileştirmeye yardımcı olmak için yolcuların anket tamamlaması geremektedir. Vietnam Havayolları, IATA Travel Pass Test anketini tamamlayan ilk 30 yolcusuna, Temmuz ayında Titanium Lotusmile üyelik kartı vermiştir.

Şu anda 70’den fazla havayolu IATA Travel Pass’ı deniyor veya denemeyi taahhüt etti. IATA Travel Pass, yolcuların test ve aşı sertifikalarını paylaşmasına ve seyahatlerini hükümet gereksinimleri doğrultusunda güvenli bir şekilde yönetmesine olanak tanıyor. Bu, COVID-19 salgını sırasında ve sonrasında uluslararası seyahatin bir koşulu olarak doğrulanmış test veya aşı kanıtı talep etmesi muhtemel hükümetler için önemli olacaktır. Mevcut kağıt süreçlerinden daha güvenli ve verimlidir.

Vietnam Havayolları, IATA Travel Pass’ın başarılı bir şekilde denenmesinin, hükümetin bu mekanizmayı geniş çapta ele alması ve tanıması için bir temel oluşturacağını ve gelecekte uluslararası seyahatin yeniden başlaması için ivme yaratacağını umuyor.

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin:

Yardım Hattı: +84 903242577

E-posta: public-relations@vietnamairlines.com

Saygılarımızla,

APG Turkey