APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
F: +90 212 334 29 90
A: Kocatepe Mah. Cumhuriyet Cad. Çınar Apt. No:25/3, 34437, Elmadağ, Beyoğlu, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles

15.02.2021

 

Vietnam Havayolları İç Hat Biletleri için Değişiklik ve İade Prosedürleri

PAYLAŞ
Facebook Twitter More...
 

1. Uygulama kapsamı

- Vietnam Havayolları'nın Vietnam'daki Bilet Ofislerinde veya web sitesinde / mobil uygulamasında düzenlenen Vietnam Havayolları'nın (kod 738) biletleri için geçerlidir.

- 29 Ocak 2021'den itibaren olan uçuşlar için geçerlidir.

2. Gönüllü bilet değişikliği / iadesi

Gönüllü bilet değişikliği / iadesi, müşterinin talebi üzerine yapılan değişiklik / iadedir.

2.1. Uçuş tarihi veya güzergah değişikliği:

 Ücret koşullarına göre yapılır.

2.2. Bilet iadeleri:

- Müşterinin bileti iade edilebilirse:

+ Müşteri, iade edilen bilet fiyatının% 110'u ve kullanılmayan vergilerin / ücretlerin / ek ücretlerin değerinin% 100'ü kadar Seyahat Kuponu şeklinde bir geri ödeme alabilir. İade ya da gelmeme ücretleri (varsa) ücretsizdir (uçuş saatinden 3 saat önce koltuklarını iptal etmeyen veya iptal etmeyen yolcular için rezervasyonun kullanılmaması ücreti uygulanır).

+ Müşteri, orijinal ödeme şekline geri ödeme yapmayı seçerse, Seyahat Kuponu iade değerinin% 100'ü iade edilecektir. Geri ödeme, Seyahat Kuponu verildikten 3 ay sonrasına kadar yapılacaktır. Ücretler, ücret kurallarına göre alınır.

- Müşterinin bileti iade edilemiyorsa: Vietnam Havayolları iade edilmeyen biletleri iade olarak kabul edemez.

3. İstemsiz değişiklik / iade

İstemsiz değişiklik / geri ödeme, aşağıdaki nedenlerle yapılan değişiklikler veya iptaller için geçerlidir.

 Covid-19'un Vietnam'daki etkisi; uçuş gecikmeleri / iptali veya erken ayrılma; karantinaya alınması istenen yolcular; Hükümetin talebi üzerine seyahat kısıtlamasından veya diğer mücbir sebeplerden etkilenen yolcular için geçerlidir.

Not: Önceden bildirimle yeniden planlanan uçuşlarda, bildirim planlanan uçuş saatinden en az 24 saat önce yapılırsa ancak yolcu uçuşunu iptal etmez veya uçuş saatinden 3 saat önce iptal etmezse, bilet değişikliği veya iadesi gönüllü değişiklik kurallarına tabi olacaktır.

3.1. Uçuş tarihinin veya güzergahının değiştirilmesi

Müşteri 1 kez ücretsiz değiştirme hakkına sahiptir ve müşterinin koşullarını ihlal etmemesi durumunda değişiklik kısıtlama koşulundan muaftır. Vergi / ücret / ek ücretler (varsa) uygulanacaktır.

Havayolunun neden olduğu uçuş aksaklıkları dışında, değişim zamanına bağlı olarak müşteriler uçuş tarihlerini veya seyahat planlarını aşağıdaki şekilde değiştirebilir:

- Ek vergi / ücret / ek ücret uygulanmaz.

- Düşük sezon olarak değiştirilebilen yüksek sezon biletleri hariç, uçuş veya seyahat tarihi değişikliği orijinal satın alınan biletle aynı sezonda olmalıdır.

3.2. Bilet iadeleri

a. Vietnam Havayolları bilet ofisinde / web sitesinde / uygulamasında satın alınan biletler:

- Müşteri, iade edilen bilet fiyatının% 110'u ve kullanılmayan vergilerin / ücretlerin / ek ücretlerin değerinin% 100'ü oranında Seyahat Kuponu şeklinde geri ödeme alabilir. İade veya rezervasyonun kullanılmaması ücretleri (varsa) ücretsizdir (uçuşlarını iptal etmeyen veya kalkış saatinden 3 saat önce iptal talebinde bulunan yolculara rezervasyonun kullanılmaması ücreti uygulanır).

- Müşteri, Seyahat Kuponu düzenleme tarihinden 3 ay sonra doldurulacak olan orijinal ödeme şekline geri ödeme yapmak isterse, Seyahat Kuponu iade değerinin% 100'ü iade edilebilir. Ücretler, ücret kurallarına göre alınır. Vietnam Havayollarının hatası nedeniyle uçuş erken iptal edilmedikçe / ertelenmedikçe / kalkmadıkça ve 4 saat içinde alternatif bir uçuş yoksa müşteriler, rezervasyonun kullanılmaması koşulunu ihlal etmedikleri takdirde biletlerini ücretsiz olarak iade edebilirler.

- Not: İade edilmeyen biletler için, katma değerle iade edilen Biletler ve Seyahat Kuponları, orijinal ödeme şekline iade edilmez.