APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
F: +90 212 334 29 90
A: Kocatepe Mah. Cumhuriyet Cad. Çınar Apt. No:25/3, 34437, Elmadağ, Beyoğlu, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles

19.10.2020

 

Vietnam Havayolları Seul Uçuşları başladı

PAYLAŞ
Facebook Twitter More...
 

Vietnam Havayolları, 25 Eylül 2020'de başlayan Seul (Kore) Hanoi VN417 uçuşu için rezervasyonları almaya başladı.Bu uçuş, COVID-19 pandemisinin dengelenmesinin ardından, Vietnam’ın gerçekleştirdiği ilk resmi, tarifeli, uluslararası ticari uçuştur.

Uçuş, 300'den fazla koltuk kapasiteli Airbus A350 uçağı ile gerçekleştirilmektedir.Pandemik müdahale prosedürlerine ilişkin özel gereklilikler nedeniyle, biletler Vietnam Havayolları'nın web sitesinde satılmamaktadır. Bunun yerine yolcular biletlerini, Vietnam Havayolları'nın Kore ve Vietnam'daki ofislerinden ve diğer resmi acentelerinden satın alabilirler.

Vietnam'a ilk tarifeli uluslararası ticari uçuş olarak, Vietnam Havayolları ve yetkili makamların sıkı koordinasyonu gerekmektedir.

Bu, havayolunun zorlukların üstesinden gelme taahhüdünü teyit ediyor - Vietnam Havayolları uluslararası rotalarını, Vietnam'da ve diğer ülkelerde COVID-19 salgın durumu kontrol altına alındığında hızla eski haline getirmeyi amaçlıyor.

Uçuş için Covid-19 kontrol yönetmelikleri uygulanmaktadır. Yolcuların seyahat etmek için, kalkıştan önceki 3 gün içinde Realtime PCR yöntemine uygun SARS-CoV-2 için negatif bir sertifika sahibi olmaları, Vietnam'da karantina konumunu onaylamaları, bir cep telefonu izleme uygulaması yüklemeleri ve tıbbi raporları doldurmaları gibi belirli koşulları karşılamaları gerekmektedir.Ayrıca üçüncü bir ülkeden bağlantı sağlayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.

Vietnam'a döndükten sonra mürettebat üyelerine sağlık kontrolleri yapılacak ve yönetmeliklere göre karantina altına alınacaklardır.Yolcu kabini ve kokpit dahil tüm uçak uluslararası standartlara uygun olarak dezenfekte edilecektir.

Daha önce Vietnam Havayolları, çoğunluğu Vietnamlı öğrenciler , işçiler ve Japon vatandaşları olmak üzere yaklaşık 60 yolcusuyla, Hanoi'den Tokyo'ya (Japonya) ilk tarifeli, uluslararası ticari uçuşu güvenli bir şekilde gerçekleşmiştir.

Japonya ve Güney Kore rotalarına ek olarak, Vietnam Havayolları, Hükümet ve yetkililer tarafından gerekli onaylar verildikten sonra, Vietnam ile Çin, Tayvan (Çin), Laos ve Kamboçya arasındaki uçuşları yeniden başlatmayı hedeflemektedir. Tarifeli uluslararası uçuşların yeniden başlaması, Vietnam Havayolları için önümüzdeki dönemde çok olumlu bir iyileşme beklentisini temsil etmektedir.

Saygılarımızla,

APG Havacılık ve Turizm A.Ş.