APG, APG-IBCS

HAWAIIAN AIRLINES

http://www.hawaiianairlines.com

Hawaiian Airlines 30 Ocak 1929 tarihinde Inter-Island Airways Ltd adı altında kurulmuştur. O yıllarda binlerce toplanan Honolulu Maui ve Hawaii Big Island a Hawaii'nin ilk tarifeli ada içi uçuşunun kalkışına tanık oldu. Filo 2 adet sekiz yolcu kapasiteli Sikorsky S-38 amfibi uçaktan oluşuyordu; Altı yıl sonra, daha büyük olan 16 yolcu kapasiteli Sikorsky S-43s artan trafik ve yeni yetkili hava posta hizmetleri karşılamak için ilave edildi.

1941 yılında, Inter-Island adını Hawaiian Airlines olarak değiştirdi ve Hawaii de gökyüzüne 24 yolcu kapasiteli DC-3 ü tanıttı. Bu uçak filomuzun dayanak noktası oldu ve tüm ada içi trafiğin yanı sıra askeri kontrol altına alındığında ve savaş operasyonları sırasında da önemli hale rol oynadı.

1960 yılında ticari jet hizmetinin gelişi Hawaii ye geliş-gidiş anlamında önemli ölçüde artan hava trafiği ile sonuçlandı. 1966 yılında filoya ilk özel jet uçağı, McDonnell Douglas DC-9 ekledi.Adalar arasında seyahat süresi 20-30 dakikalara düşürülmüştü...

Kusursuz güvenlik ve kaliteli hizmet anlayışımız Uluslararası seyahat yayınlarının dikkatini çekmeye başladı ve ardından Conde Nast Traveler bizi 1990 yılında Dünyanın En Güvenli Havayolu olarak değerlendirdi...

2011 yılına hızlı bir giriş yaparak filo modernasyonuna başladık 13 yeni Boeing 717-200 uçağın teslimi ile kapsamlı bir filo modernizasyon programı başladı. 2002 ve 2003 yılında, 14 adet Boeing 767-300ER uçağı ile widebody DC-10 filosu değiştirildi. Nisan ayında ilk uzun menzilli Airbus A330-200 uçağı eklendi. Sonuç olarak, Hawaiian Airlines sektördeki genç filolar arasında yerini aldı.

Bugün, Hawaiian Airlines yılda ortalama 8 milyon müşteri taşır ve Pasifik bölgesinde 20 iç hat ve uluslararası uçuş noktaları ile hizmet vermektedir. Kuzey Amerika'dan her gün daha fazla kişi Hawaii'ye günlük geziler yapmaktadır. Yıllar boyunca bir çok şey değişmiş olsa da,:bir şey değişmedi hizmet, güvenlik ve aloha ruhuna bağlılığımız.

Hawaiian Airlines Hawaii den Amerika'ya duraksamasız uçuş gerçekleştirmektedir. Hawaiian Hawaiian Islands a günde yaklaşık 212 jet ile uçuş yapmaktadır. Ayrıca Avustralya, Amerika Samoa, Philliphinler, Tahiti, Kore ve Japonya da uçuş haritasında bulunmaktadır.

Airep Havayolu Temsilcilikleri