APG, APG-IBCS

RWANDAIR

http://www.rwandair.com

Merkezi Kanombe’deki Kigali International havaalanı olan Rwandair, 01 Aralık 2002 tarihinde Rwandair Express adı altında ulusal bir havayolu olarak faaliyete başlamıştır. Mart 2009 yılında, yeni bir marka anlayışıyla, şu anda da kullanılan ticari adı "Rwandair" olarak değişmiştir.

Yolcular için unutulmaz bir seyahat deneyimi sunmak amacıyla Rwandair havayolları, 2 adet Boeing 737-800NG, 2 adet Boeing 737-500 ve 1 adet Dash8-200 tipi uçaklardan oluşan genç bir filoya sahiptir. Ayrıca 2 adet Boeing 737-800 tipi uçak daha bu yıl sonunda filosuna eklenecektir.

Rwandair yoğunlukla Doğu Afrika şehirlerine günlük seferler, Johannesburg ve Dubai’ye de haftada üç sefer düzenlemektedir. Yakın zamanda Nijerya’da Lagos’a, Gabon’da Libreville’e, ve Kongo Cumhuriyeti'nde Brazavil şehirlerine uçuşlara başlamıştır. Mevcut destinasyonları arasında Nairobi, Entebbe, Mombasa, Bujumbura, Darüsselam, Kilimanjaro, Johannesburg, Brazzaville ve Dubai bulunmaktadır. Kigali-Brüksel hattında SN Brussels ile ve Kigali-Addis Ababa hattında Etiyopya Hava Yolları ile code share anlaşmaları bulunmaktadır.

Airep Havayolu Temsilcilikleri