ATLANTIC AIRWAYS

APG Network'ün (Airline Promotional Group) ürünlerinden biri olan ABCS (APG BSP Coordination Services) ile bazı yabancı havayollarına BSP üyelikleri konusunda yardımcı rol alıyor ve bu havayollarının tüm BSP işlemlerini takip ediyor ve gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde BSP işlemlerini yürüttüğümüz havayollarına Atlantic Airways'de (RC-767) dahil oldu.

Atlantic Airways 1987 yılında kurulmuştur. Atlantic Airways'in filosunda şu an 8 adet uçak bulunmaktadır. Airbus 320-214 uçak tipi ve Leonardo AW 139 tipi helikopterlerle servis vermektedir. Uçaklar Faroe Adaları'ndan Danimarka'nın çeşitli şehirlerine ve komşu ülkeler İskoçya, İzlanda ve Norveç'e düzenli hava hizmeti sağlamaktadır. Uçaklar yaz aylarında güneye uçarak 'Güneş Rotaları'na ve kış aylarında Kanarya Adaları'na #SÓLUMVETURIN hava hizmetini sağlamaktadır.

Şirketin yurt dışındaki faaliyetleri arasında uçak kiralama da yer almaktadır ve gelirin bir kısmı Faroe Adaları dışında elde edilmektedir. Helikopter departmanı, dış adalar arasında tarifeli hava hizmeti, arama ve kurtarma hizmetleri ve Kuzey Atlantik'te açık deniz uçuşları sağlamaktadır.