APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
A: Gümüşsuyu Mah. Mete Cad. Ataman Apt. No: 18/3 Taksim, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles
 
22.05.2023

Sandrine de SAINT SAUVEUR ile APG Platfrom Hakkında Röportaj

 

APG, APG Platformu ile kendi NDC çözümünü geliştirdi. Mevcut 20'den fazla taşıyıcı ile en iyi fiyatları sunan APG Platformu, seyahat acentelerinin satış ağını genişleterek hem havayolu, hem de havayolu harici yan ürünleri bir arada satarak ek gelir elde etmelerine yardımcı olabilecek bir biletleme platformudur. Benzersiz bir şekilde APG Platformu, APG Ağı tarafından 150'den fazla ülkede tanıtılmakta ve desteklenmektedir. APG Dağıtım Platformu, en yeni XML teknolojisi altındadır ve tüm IATA standartlarını takip eder.

 

 

 

- APG Platformu nasıl çalışır ?

SDSS: «APG Platformu, en yeni XML teknolojisi altında B2B 'ye dağıtım NDC (Yeni Dağıtım Yeteneği) uyumlu platformumuzdur. Tüm IATA standartlarını takip eder. Acentelerin, rotalar ve ücretler açısından havayolunun tüm içeriğini satmasına olanak tanır. APG Platformu ile IATA veya non IATA , en iyi teklifleri tam şeffaflıkta ve havayolu tarafından işletilen tüm rotalarda bulabilirler. Ayrıca uçak biletini oteller, araba kiralama ve yan hizmetler (bagajlar, özel yemekler, spor malzemeleri, asistans, wifi erişimi, dinlenme salonu erişimi vb.) gibi hava dışı ürünlerle birleştirebilirler. Son 40 yıldır değişmeyeni değiştiriyor ve havayollarının ürünlerine değer biçmeyi sağlıyor APG'nin bu benzersiz ürünü: teknolojiyi ve ticareti Global APG ağı ile bütünleştiriyor.)”

- Ürünün doğuş hikayesi, oluşturulmasının ardındaki nedenler, mevcut dağıtım ortamına nasıl uyuyor?

SDSS: “APG, havayolları ve seyahat acenteleri arasındaki iletişimi sağlamak için her zaman orada olmuştur. APG ile havayolları ürünlerini dünyanın her yerine dağıtabilmektedir. IATA, NDC standardını başlattığında, APG bunun durumu değiştireceğini anladı ve bu değişimde havayollarını ve seyahat acentelerini desteklemek istedi. Havayolları, doğrudan bağlantı kullanarak gelirlerini artırmak için giderek daha fazlasına ihtiyaç duyuyor”

- Üründeki son güncellemeler nelerdir ?

SDSS: “Her zaman yeni havayollarını entegre etme sürecindeyiz. Anlaşmalı ücretler, sadakat programı, koltuk vb. gibi yeni işlevlerin entegrasyonu üzerinde çalışıyoruz. Ticari ihtiyaçlara uyacak ve APG Platformumuzu geliştirecek birçok yeni proje yolda"

- APG Platformu pazara neler getirecek ?

SDSS: “Hiçbir havayolu dünyadaki tüm BSP'lerin parçası değildir. APG Platformu ile acenteler bu havayollarını satabilecek. Ve elbette, ADM riski olmadan, bağımsız olarak ve güvenilir bir ağın desteğiyle tüm acentalara tam içerik sunacak."

- APG Platformunun havayolları için avantajları nelerdir?

SDSS: “Tüm Dünya’ya erişim fırsatı ! Havayolları hiçbir zaman Dünya çapındaki tüm BSP'lerin bir parçası değildir. APG Platformu ile doğrudan ulaşamadıkları veya ulaşmak istemedikleri pazarlara doğrudan erişim sağlayacaklar.”

- APG Platformu için gelecek vizyonu nedir?

Her yıl 10 yeni havayolu, 2023 yılı bitmeden dünyada 100'den fazla ülkede 5000 acente ağı. Kesinlikle çok önemli bir ürün haline gelecek ve vizyonumuza uygun olacaktır: APG, havayolları için satış ve dağıtım açısından dünya çapında referans olacaktır.