APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
A: Gümüşsuyu Mah. Mete Cad. Ataman Apt. No: 18/3 Taksim, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles
 
02.05.2023

airBaltic and Türk Havayolları Ortak Uçuş Anlaşması Başladı

 

Letonya havayolu airBaltic ve Türkiye'nin ulusal bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları, 1 Mayıs 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ortak uçuş ortaklığının başladığını duyurdu. Anlaşma, her iki havayolunun arasındaki direkt uçuşlarda yolcularına daha fazla esneklik sağlamasına olanak tanıyor.

airBaltic Başkanı ve CEO'su Martin Gauss: “Ortağımız olan Türk Hava Yolları ile Riga ve İstanbul arasındaki yeni uçuşlarımızda ortak uçuş anlaşması yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklık, yerel Baltık yolcularının Türk Hava Yolları'nın dünya çapındaki geniş ağından faydalanmasını sağlıyor ve Türkiye'deki yerel yolcular artık airBaltic'in Avrupa ve ötesindeki çok çeşitli destinasyonlarının keyfini çıkarabilecek. Birlikte başarılı ve uzun soluklu bir iş birliğini dört gözle bekliyoruz.”

Türk Hava Yolları CEO'su Bilal Ekşi: “AirBaltic ile hem kurumsal hem de gezi amaçlı müşterilerimizin yararlanacağı yeni ortaklığımızın heyecanını yaşıyoruz. Tarih boyunca birçok medeniyete beşiklik etmiş eşsiz coğrafyamızda Letonya'dan daha fazla ziyaretçiyi ağırlamayı ve aynı zamanda Türkiye'den büyüleyici Riga şehrine seyahati teşvik etmeyi dört gözle bekliyoruz."

Ortak uçuş işbirliği kapsamında airBaltic ve Türk Hava Yolları, pazarlama uçuş numaralarını her Riga-İstanbul-Riga ve Istanbul-Riga-Istanbul uçuşuna veriyor.Ortak uçuş anlaşması,her iki taşıyıcının müşterilerinin merkezleri aracılığıyla kesintisiz bağlantıdan yararlanmalarına olanak tanıyor.

Daha önce duyurulduğu gibi, bu yaz sezonunda airBaltic, şimdiye kadar tek bir sezonda en yüksek sayıdaki yeni rotasını başlatacak - Riga, Tallinn, Vilnius ve Tampere başta olmak üzere toplam 20 yeni rotaya uçuş gerçekleştirecek. AirBaltic'in 2 Nisan 2023'te haftada dört uçuş başlattığı İstanbul da yeni uçuş noktaları arasında yer alıyor.

 

Saygılarımızla,

APG Turkey