APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
A: Gümüşsuyu Mah. Mete Cad. Ataman Apt. No: 18/3 Taksim, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles
 
15.06.2023

airBaltic, Kış İçin Kanarya Adaları’nda Uçağını Üs Edecek

 
Riga. Letonya ulusal havayolu şirketi airBaltic, Ekim 2023'ün sonunda başlayacak olan kış sezonu için Las Palmas, Gran Canaria'da (İspanya) sezonluk bir üs açacağını duyurdu. Kış aylarında, havayolunun Airbus A220-300 uçaklarından ikisi 10 direkt rotaya hizmet veren Gran Canaria Havalimanı'nda olacak. Yeni rotalar, 21 Haziran'dan itibaren www.airbaltic.com ana sayfasından rezerve edilebilecek.
 
airBaltic Başkanı ve CEO'su Martin Gauss: “Gelecek sezona hazırlanırken pazar dinamiklerini her zaman dikkatli bir şekilde analiz ediyoruz. Dünya çapındaki genel yolcu talebinin geleneksel olarak daha düşük olduğu kış aylarında, sezonluk bir üs kurarak güneş ve eğlence talebini karşılamak için Las Palmas'tan iki uçak işleterek kapasitemizi mümkün olduğu kadar verimli olacak şekilde optimize etme fırsatı hedefledik. Kanarya Adaların’daki bu şekilde genişletilmiş varlık, yalnızca bağlanabilirliği geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda yolculara çok çeşitli uygun seyahat seçenekleri sunuyor."
 
airBaltic, Las Palmas'ta iki uçağı temel alarak mürettebat rotasyon verimliliğini optimize etme ve uçak kullanımını en üst düzeye çıkarma stratejisini gösteriyor ve bunları havayolunun halihazırda mevcut üsleri ve hizmet verdiği şehirler üzerinden rotalara atayabiliyor. Daha da önemlisi, bu kararın airBaltic'in kış programı, planları ve Riga, Tallinn, Vilnius ve Tampere'deki genel operasyonları üzerinde hiçbir etkisi olmayacak. Havayolu önümüzdeki kış sezonunda dört ana üssünden Tenerife'ye doğrudan uçuşlar düzenlemeye devam edeceğinden, sezonluk teklif airBaltic'in Kanarya Adaları'na yönelik mevcut hizmetlerini de tamamlıyor.

 

Geçen yıl başlatılan Riga ve Las Palmas arasındaki direkt uçuşlara ek olarak, airBaltic şimdi havalimanını Kuzey Avrupa'daki dokuz yeni varış noktasına bağlayacak.
Airbus A220-300 uçakları tarafından işletilen yeni hatlarda airBaltic, hem Business hem de Economy Class'ı sunacak.
airBaltic, Riga, Tallinn, Vilnius ve Tampere'den 70'den fazla destinasyona uçuş sağlıyor ve havayolunun Avrupa, İskandinavya, BDT ve Orta Doğu'daki rota ağındaki çok çeşitli destinasyonlara bağlantı sunuyor. airBaltic uçuşlarının ve biletlerinin tam programı www.airbaltic.com adresindeki şirketin ana sayfasında mevcuttur.
Detaylı bilgi için bizim ile; sales-turkey@apg-ga.com veya 0212 334 29 36 numaralı telefon hattından ulaşabilirsiniz.
APG Turkey,