APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
A: Gümüşsuyu Mah. Mete Cad. Ataman Apt. No: 18/3 Taksim, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles
 
24.01.2024

airBaltic Yolcu Sayısı 2023’te 4,5 Milyona Ulaştı

 

Letonya'nın ulusal havayolu şirketi airBaltic, 2023 yılını özetlerken, bir önceki yılın şirketin amaca yönelik büyüme ve gelişimini sürdürdüğünü duyurdu. Ön veriler, 2023 yılında airBaltic'in yaklaşık 4,5 milyon yolcu taşıdığını ve bunun 2022 yılına kıyasla %36'lık bir artış olduğunu gösteriyor. Son 12 ayda havayolu 44 binin üzerinde uçuş gerçekleştirdi - bir önceki yıla göre %18 daha fazla.

Martin Gauss, airBaltic Başkanı ve CEO'su: "Genel olarak, 2023 önemli dönüm noktalarının yaşandığı bir yıl oldu. İlk olarak, ağımızı genişlettik ve ana şehirlerimiz Riga, Vilnius, Tallinn, Tampere ve şimdi de mevsimsel olarak Gran Canaria'dan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 100'den fazla doğrudan rota sunduk. İkinci olarak, yolcu sayımız istikrarlı bir şekilde artarak 4,5 milyona yaklaştı. airBaltic olarak taahhüdümüz Baltık ülkelerini dünyaya bağlamanın ötesinde, yolcu deneyimlerini sürekli olarak geliştirmeyi ve ekonomiye önemli katkılarda bulunmayı hedefliyoruz. Geçen yıl elde ettiğimiz başarılar, bu hedeflere olan bağlılığımızı yansıtmaktadır."

 

"2024'e doğru ilerlerken, tüm dikkatimizi şirket hisselerinin halka arzı için kısa bir süre önce başlattığımız aktif yola vermiş durumdayız. Böylece, daha da fazla mükemmellik sunmaya ve airBaltic'i Baltıkların lider havayolu ve markası olarak daha da güçlendirmeye kararlıyız."

 

 

Ayrıca, Aralık 2023'te airBaltic geçen yılın aynı dönemine kıyasla %18'lik bir artışla 339 300 yolcu taşıdı. Talebin geleneksel olarak azaldığı kış sezonunda, taşınan yolcuların istikrarlı göstergeleri yine de tek bir ay içinde gözlemlenebiliyor. Ön verilerin gösterdiği gibi, Aralık ayında airBaltic 3 600 uçuş gerçekleştirerek bir önceki yıla göre %14'lük bir artış kaydetti.

Ocak ayının ikinci yarısında 2023 yılına ilişkin istatistiklerin daha geniş bir değerlendirmesi yayınlanacaktır.

airBaltic, Riga, Tallinn, Vilnius ve Tampere'den 100'den fazla güzergâhı işletmekte ve havayolunun Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Kafkasya bölgesindeki güzergâh ağında yer alan çok çeşitli noktalara bağlantılar sunmaktadır. airBaltic uçuşlarının ve biletlerinin tam programına şirketin www.airbaltic.com adresindeki ana sayfasından ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için bize her zaman, 0212 334 29 60 numaralı telefonu arayarak

veya airbaltic.tr@apg-ga.com adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

APG Turkey