APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
A: Gümüşsuyu Mah. Mete Cad. Ataman Apt. No: 18/3 Taksim, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles
 
13.11.2023

Lion Air Grubu, Endonezya’dan 4 Malezya Şehrine Doğrudan Uçuşları Başlattı

 

Değerli acentelerimiz,

Lion Air Grubu, Endonezya'nın sekiz büyük şehri (Cakarta, Medan, Pekanbaru, Batam, Yogyakarta, Surabaya, Bali ve Makassar) ile Malezya'nın dört şehri (Kuala Lumpur, Subang, Penang ve Malakka) arasında doğrudan uluslararası uçuş rotalarını başlattığını duyurdu. Bu adım, Lion Air Grubu'nun hava bağlantısını artırma, ekonomik büyümeyi teşvik etme ve çeşitli seyahat seçenekleri sunma taahhüdü çerçevesinde gerçekleşmiştir. Yeni rotalar, hem iş hem de tatil amaçlı seyahat edenler için genel uçuş deneyimini iyileştirmeyi amaçlamaktadır; aynı zamanda iki ülke arasındaki havacılık endüstrisinin ve turizmin gelişimine katkıda bulunurken ikili ilişkileri güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Ulusal ve uluslararası uçuşlar, Lion Air Grubu'nun bir parçası olan Batik Air, Lion Air, Batik Air Malaysia ve Wings Air tarafından gerçekleştirilmektedir. Programlanmış uçuşlar şu şekildedir:

Batik Air (ID Uçuş Kodu):

Jakarta (CGK) - Kuala Lumpur (KUL): Haftada 28 kez.

Jakarta (CGK) - Penang (PEN): Haftada 28 kez.

Medan Kualanamu (KNO) - Kuala Lumpur (KUL): Haftada 14 kez.

Medan Kualanamu (KNO) - Penang (PEN): Haftada 14 kez (16 Ağustos 2023 tarihinden itibaren yeni rota).

Yogyakarta (YIA) - Kuala Lumpur (KUL): Haftada 6 kez.

Makassar (UPG) - Kuala Lumpur (KUL): Haftada 6 kez.

Bu genişleme, Lion Air Grubu'nun kapsamlı hizmetler sunma, hem iş hem de tatil amaçlı seyahat edenleri memnun etme çabasını yansıtarak Endonezya ve Malezya arasındaki hava bağlantısını ve ilişkileri güçlendirmeye yönelik bir taahhüt olarak değerlendirilmektedir.

Detaylı bilgi ve sorularınız için 0212 334 29 00 numaralı telefondan ofisimizi arayabilir veya sales-turkey@apg-ga.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Saygılarımızla,

APG Turkey