APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
A: Gümüşsuyu Mah. Mete Cad. Ataman Apt. No: 18/3 Taksim, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles
 
24.01.2024

Havayollarından kaynaklı tarife değişiklik ve iptal durumlarında (IRREG) uygulanacak Kurallar

 

Yönergeler:

1. Yeniden rezervasyon/değişiklik ücreti/iade gibi cezalardan feragat, yalnızca ihlalden etkilenen bilet/kuponlar için geçerli olacaktır.

2. Orijinal uçuştan sonraki 3 gün içinde daha önceki bir uçuşa veya 60 gün içinde boş yeri olan başka bir uçuşa PR ve OAL için aynı BCC'de ek ücret ödemeden uçuş (PR sektöründe aynı BCC'de teyit edilemiyorsa, biletin geçerlilik süresi içinde olmak kaydıyla) GSA İlişkiler Ofisi'nden teyit talep etmek veya biletin sona erme tarihinden itibaren otuz (30) gün içinde (hangisi önce gelirse).

NOT: Bilet geçerliliği, biletin geçerli olduğu süreyi ifade eder (NVB / NVA)

3. Yeni seyahat tarihini yansıtacak şekilde yeniden düzenlenen bilette şu ibare yer almalıdır: "INVOL DUE PR____/(uçuş tarihi) (XLD OR SC uygulanabilir), PNR'ın Onay/Kısıtlama alanında ve SSR Açıklamalarında.

 

4. Yolcu bileti kullanmamaya karar verirse, etkilenen biletin tüm vergi ve ek ücretleri dahil tam ücretini iade edin. sektörü veya tüm sektörler, PNR’ın SSR Açıklamaları bölümüne "INVOL DUE PR____/(uçuş tarihi) (XLD VEYA SC uygun olduğu şekilde) girmelidir.

 

5. Feragat kodunun bulunmaması halinde, ilgili bir Acente Borç Notu (ADM) düzenlenecektir.

Yukarıda belirtilmeyen senaryolar/işlemler için (yeniden yönlendirme vb. dahil), aşağıdakilerden bir feragat kodu alınmalıdır

GSA ofisinden alınan Feragat kodu,(Waiver code) yeniden düzenlenen belgenin Onay/kısıtlama alanında belirtilmelidir.

Feragat kodunun bulunmaması halinde, ilgili bir Acente Borç Notu (ADM) düzenlemelidir.

Önemli Hatırlatma: Lütfen PR ve OAL segmentlerindeki program değişikliği durumunun TK ve HK ya güncellendiğinden emin olun, bununla birlikte, durum PAL sisteminde güncellenecektir.

 

Phillipine havayolları ile ilgili sorularınız ve daha fazla bilgi almak için 0 212 334 29 40 numaralı telefondan ofisimizi arayabilir ve sales-turkey@apg-ga.com adresimizden mail yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla ,

APG Türkiye