APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
A: Gümüşsuyu Mah. Mete Cad. Ataman Apt. No: 18/3 Taksim, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles
 

Phu Quoc - Zümrüt Adası

09.12.2021
 

Vietnam'ın güneybatısında, Tayland Körfezi'nde yer alan Phu Quoc Adası, gerçekten de Vietnam'ın gözde mücevheridir. Sakin ve cennet gibi çekiciliği, safir mavisi denizi, yeşil hindistancevizi sıralarının yükseldiği hilal beyaz kumlu plajları, sürekli değişen mercan resifleri ve koyu yeşil asırlık ormanlarla daha da göz alıcıdır. Doğanın ortasında, balıkçı köylerinde ve sınırsız biber çiftliklerinde insan figürleri mütevazı bir şekilde resmi süsler.

Long Beach: Phu Quoc, el değmemiş, huzurlu adacıkları ve nefes kesici plajları ile ünlüdür. Phu Quoc'un en uzun ve en güzel sahil şeridine sahip olan Long Beach, parıldayan altın kumlara karşı dalgalanan dalgaları, rüzgarda mırıldanan hindistancevizi sıraları, akarsuları ve denizin ortasında beliren balıkçı köyleri ile sörfçüleri ve plaj müdavimlerini kendine çekiyor. Gün batımında, gökyüzü ve deniz parlak kırmızı parlıyor.

Phu Quoc Ulusal Parkı: Adanın kuzeydoğusunda Phu Quoc Ulusal Parkı yer almaktadır. Katlanan asırlık köklerin girintisinde, kristalimsi bir akış akar, bir şelale baloncuklar fırlatır ve vahşi hayvanlar dolaşır. Nefes kesen bir kıyı şeridini çevreleyen Ham Ninh, Ham Rong ve Ganh Dau olmak üzere üç ana cordillera vardır.

Ham Ninh Balıkçı Köyü: Ham Ninh Dağı'nın eteğinde, bayağı alacakaranlığın ortasında sakin bir balıkçı köyü yatıyor. Kıyıdaki dalgalı çatılardan ve kıyıdaki yüzer kirişlerden balıkçılar, dalgalara karşı bir yolculuğa çıkmak ve denizin bol kaynaklarını toplamak için gemilerine binerler.

Phu Quoc Hapishanesi: Güzel doğasının yanı sıra, Phu Quoc zengin tarihi ve kültürel değerlerle doludur. Phu Quoc Hapishanesi, bir zamanlar Vietnam Savaşı sırasında devrimci siyasi tutsakları esaret altında tuttu ve burada sayısız acımasız işkence uygulaması nedeniyle Dünyadaki Cehennem olarak adlandırıldı. Bu günlerde işkence, ziyaretçileri özünden sarsan balmumu figürleriyle yeniden canlandırılıyor.

Phu Quoc mutfağı daha çok buğulanmış ıstakoz, limonlu buğulanmış örümcek yengeçleri, deniz hıyarı lapası, ızgara kestane, ızgara deniz kulağı, saurels, deniz mahsullü tramvay mantar çorbası, ızgara orfoz veya ringa balığı salatası gibi taze deniz ürünleri ile ünlüdür.

Phu Quoc, en iyi hamsilerden yapılan balık sosu adı verilen denizden özel bir spesiyaliteye sahiptir. Phu Quoc balık sosu kehribar rengindedir, karakteristik olarak aromatik, keskin, tuzlu ve doğal olarak yağlıdır. Balık sosu, yiyeceklerin farklı tatlarını arttırmak için baharat olarak kullanılır.

Adanın etrafında dolaşırken, “boynuzlu” pirinç eriştesi, yeşil biberli buğulanmış tavuk, palmyra hurma şekerli pandispanya, khéo kekler, balık terrine çorbalı kekler ve mersin likörü gibi lezzetli yemekler keşfedeceksiniz.Etli kabuklar ve tereyağlı hindistancevizi suyu, duyuları mükemmelleştirmek için hafif baharatlı biberle karıştırılır.

 

Faaliyetler

Gezinin yanı sıra, Phu Quoc Gezginleri, An Thoi Adaları'ndaki mercanların tadını çıkarmak için kano, su motoru gezintileri, sörf ve özellikle tüplü dalış gibi heyecan verici plaj sporlarına katılabilir.

Vin Wonders Phu Quoc, çok sayıda tematik oyun içeren aileler ve arkadaşlar için ideal bir eğlence alanıdır: ekstrem oyunlar, su parkı, merkezi kale, peri bölgesi ve Viking bölgesi.

Hayvan severler, dünya çapında çeşitli ortamlardan 3.000'den fazla hayvan türünün yaşam alanı olan Vinpearl safari Phu Quoc'u kaçırmasalar iyi olur. Ziyaretçiler, Bengal kaplanları, Arap antilopları, vida boynuzlu antiloplar ve siyah-beyaz ruffed lemurlar gibi egzotik türlere bakmaktan çekinmemelidir.Vietnam'ın nadir girdap köpek türlerini görmek için Phu Quoc köpek çiftliklerine uğrayabilirsiniz. Çöp toplama, bulmaca çözme ve özellikle kros yarışı yapma yeteneğine sahiptirler. Bu köpeklerin parkurları, özellikle trekking, suda yürüme ve zıplama gibi hileler ve tuzaklarla doludur.

Aralık sonu veya Ocak başında, Phu Quoc ziyaretçileri Güneydoğu Asya'nın en büyük sahil müzik festivali olan Epizode Festivaline davet edilir.

Toplu taşıma

Gezginler, Phu Quoc'a uçacak ve Duong Dong Kasabası'nın merkezine 14 km uzaklıkta bulunan ve gidip gelmeleri 30 dakika süren Phu Quoc Uluslararası Havalimanı'na varacaklar. Servis otobüsleri mevcuttur ve sabah 6'dan akşam 6'ya kadar 20 dakika/yolculuk sıklığında 20.000 VND/yol ücreti alır. Seyahat acenteleri ayrıca 200.000 VND/ride'dan havalimanı servis otobüsü hizmetleri de işletmektedir.

https://www.vietnamairlines.com/vn/en/destinations/phu-quoc

 

Saygılarımızla,

APG Turkey